
Zatvorenik zapalio ćeliju u Gospiću: “Nas ima premalo, njih previše”
Zatvorenik je u četvrtak navečer izazvao požar u ćeliji Zatvora u Gospiću, a samo zahvaljujući brzoj reakciji pravosudnih policajaca spriječena je tragedija.
Više detalja za Net.hr ispričao je Jelenko Krešo, dopredsjednik Sindikata pravosudne policije koji navodi da je drama počela u noćnoj smjeni oko 22.00 sati nakon što je zatvorenik zapalio madrac.
“Pravosudni policajci primijetili su dim i ušli u sobu. Dok su izvlačili madrac, dva policajca nagutala su se dima. Oni i zatvorenik hitno su odvezeni u bolnicu, ali nisu teže ozlijeđenih. Sreća je to da su pravosudni policajci, unatoč činjenici da nas ima malo, brzom intervencijom spriječili tragediju”, ispričao je Krešo.
Dodaje da će istraga utvrditi motiv, no napominje da puno faktora utječe na trenutačno stanje zatvorenika.
“Moglo je to biti zbog uvjeta, presude, možda nije dobio neku pogodnost, možda mu nije došla posjeta”, objašnjava Krešo
Upozorava da bi sličnih situacija, nažalost, moglo biti još više. “Zatvori su potkapacitirani, svi su s manjkom tolerancije. I zatvorenici i pravosudni policajci pucaju po šavovima. Nas ima premalo, njih previše – to je kombinacija za eksploziju i tragediju”.
Cijeli članak pročitajte OVDJE.
Foto: Pexels
Čitaj najbolje ličke vijesti. Skini aplikaciju Lika app.

