
Lika Club doznaje: Gotovo 50 tona azbesta s Galeba završilo na Rakitovcu
Na odlagalište Rakitovac u nekoliko mjeseci stiglo gotovo 50 tona azbestnog otpada iz dvije tvrtke.
Kako Lika Club doznaje, na odlagalište Rakitovac tijekom druge polovice 2020. godine odloženo je nešto više od 49 tona građevinskog materijala koji sadrži opasni azbest.
Podaci se temelje na pratećim listovima za otpad i obuhvaćaju dvije tvrtke – Odlagalište sirovina d.o.o. i Ind-eko koje se povezuju sa skladištenjem ovog otpada.
Otpad je preuzet u tri navrata – 17. srpnja 2020. – 8.760 kg, 9. prosinca 2020. – 17.860 kg i 21. prosinca 2020. – 22.710 kg, što je ukupno 49.330 kilograma. Informaciju je za Lika Club potvrdio i gradonačelnik Darko Milinović.
“Što se tiče azbesta s Titovog broda, mogu reći da je u Gospiću na Rakitovcu, u azbestnoj kazeti koja je financirana od strane Fonda za zaštitu okoliša, tijekom 2020. godine u tri navrata odloženo oko 50 tona otpada od tvrtki koje se povezuju da su zbrinjavale azbest s Titovog broda. O tome postoji jasna dokumentacija. Važno je napomenuti da je ta azbestna kazeta zatvorena krajem 2020. godine i od tada se azbest ne zbrinjava na Rakitovcu.”, za Lika Club je izjavio gradonačelnik Gospića Darko Milinović.
Ova vijest je došla u središte interesa javnosti nakon što je Ministarstvo zaštite okoliša i zelene tranzicije u javnost pustilo informaciju kako je 78 tona azbesta s broda Galeb završilo u Zadru i Gospiću, nakon čega je grad Zadar demantirao tu vijest i pobudio interes da li je sva količina otpada završila u Gospiću.
Foto: Lika Club
Čitaj najbolje ličke vijesti. Skini aplikaciju Lika app.

